Jak zachęcić uczniów do informatyki?

Informatyka jest przedmiotem bardzo pożądanym w szkole średniej. Uczniowie mają okazję poznać różne obszary informatyki, tym bardziej, że mają styczność z nią na co dzień w postaci surfowania po internecie. 

Informatyka i jej zagadnienia 

Poznając informatykę w szkole, okazuje się, że jest to bardzo szerokie pojęcie i podręcznik informatyka 3 może się przydać. Uczniowie dostają zupełnie nowe zagadnienia, takie jak tworzenie stron internetowych, baza danych, języki programowania, czy poznawanie internetu od strony technicznej. To wszystko mogą się uczyć przez cztery lata, po czym zostają doskonałymi grafikami komputerowymi, tworzą własne strony, blogi, budują zaawansowane portale i profile. Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach, a podręcznik Informatyka 3 z księgarni internetowej ułatwia przyswajanie wiedzy. Klasówki odbywają się na komputerze i nauczyciel ma większe ułatwienie, by sprawdzić kto pojął dany temat. Na życzenie uczniów są również lekcje z zagadnień o portalach społecznościowych, a pod koniec roku uczniowie mogą grać w różne gry. Ważne, aby za pomocą podręcznika i porad nauczycielskich pojęli słownictwo typowo informatyczne, gdyż przyda się im to na studiach. 

Książki do informatyki 

Informatykę trzeba pojąć nie tylko praktycznie, ale również teoretycznie. Służy do tego podręcznik informatyka 3, w którym jest wszystko dokładnie opisane. Zanim zasiądzie się do komputera, warto przeczytać jak działa dana metoda, jakie efekty powoduje, a także przyjrzeć się podanym schematom i wzorom. Jest to ważne, gdyż w informatyce wszystko powinno działać według wzoru, szczególnie podczas programowania. Chłopcy najszybciej się tego uczą i potrafią spędzić wiele godzin na ustanawianiu form i treści informatycznych, by uzyskać pożądany wynik. Dzięki temu stają się programistami, którzy muszą znać nowoczesne technologie informatyczne. Uczniowie poznają także jak działa komputer, sprawdzają jego budowę, dysk twardy, procesor, aby umieć go naprawić. Lekcje informatyki na bazie książek mogą być bardzo ciekawe.