Jak informatyka może posłużyć uczniom?

Uczniowie, którzy obecnie chodzą do szkoły to pokolenie znające się na nowych technologiach. Uczestnictwo na zajęciach z informatyki sprawia im ogromną przyjemność, bo wiedzą, że mogą nauczyć się czegoś pożytecznego. 

Informatyka na co dzień 

Informatyka to zajęcia, na których poznaje się całą wiedzę komputerową od strony technicznej na bazie podręcznika informatyka 3. Młodzież pracuje głównie na komputerach, ale zanim to nastąpi, poznaje wiedzę teoretycznie. Nauczyciel pokazuje uczniom programy komputerowe, przekazuje typowe słownictwo komputerowe, a także zasady programowania. Można nauczyć się tworzyć strony i portale internetowe, pisać programy, uczyć się języka programowania między innymi C++. Poza tym chłopcy, jak i dziewczęta uczestniczą w warsztatach internetowych, mają spotkania z programistami, blogerami czy też twórcami stron. Dowiadują się za pomocą książki Informatyka 3 (nowa podstawa programowa) jak utworzyć bazę danych, wykorzystać internet do pracy, do własnego biznesu oraz promocji swoich talentów. Wielu uczniów bardzo chętnie poznaje reklamę na portalach społecznościowych, ponieważ sami chcą promować siebie w ten sposób. 

Podręcznik wiedzy z informatyki

Podręcznik do informatyki jest obowiązkowy, aby pojąć cała wiedzę komputerową. Są tam zawarte wszystkie materiały od strony technicznej, opis Windows, a także arkusze kalkulacyjne, word, tworzenie prezentacji czy informacje na temat internetu. Przez cztery lata szkoły średniej wiedza z podręcznika informatyka 3 przyda się również na studiach. Warto studiować ją bardzo dogłębnie i zasady stosować w praktyce poprzez wykonywanie zadań. Można skorzystać z różnych podpowiedzi, testów, zadań sprawdzających oraz podanych przykładów. Lekcje są bardzo wartościowe, a błędy poprawia się tylko na komputerze. Nauczyciel również korzysta z podręcznika informatyka 3, aby wiedział, w jaki sposób nauczyć młodzież języka komputerowego. Niektóre wydania można studiować w wersji on line, by mieć do nich dostęp również za pomocą smartfona. W maju uczniowie mają sprawdziany, na których zdobyta wiedza jest szczegółowa sprawdzana.