Informatyka w klasie 3 – czego można się dowiedzieć i jaki podręcznik wybrać?

W czasach, kiedy większość rzeczy można zrobić za pomocą komputera czy nawet smartfonu, informatyka jest niezwykle przydatnym przedmiotem. Nie tylko uczy poprawnej obsługi sprzętu, ale także wprowadza w podstawy programowania i rozwiązywania zadań. To przyjemna lekcja, którą można wykorzystać również w życiu codziennym. Zajęcia polegają głównie na pracy z komputerem, jednak do nauki w klasie 3 może również przydać się podręcznik. Jaki będzie najlepszy i dlaczego jeszcze lekcja informatyki może się przydać? 

Informatyka w klasie 3 ponadpodstawowej – przyjemna lekcja dla każdego

Informatyka  to jeden z najbardziej praktycznych przedmiotów. Dzięki niej można nauczyć się o wiele sprawniejszej obsługi komputera i wielu aplikacji, ale także poznać podstawy programowania. Poznanie podstaw może zachęcić uczniów do dalszego rozwoju w tym kierunku, a sprawne pisanie własnych programów to umiejętność niezwykle użyteczna, a do tego ceniona na rynku pracy. Informatyka w klasie 3 to szansa na zapoznanie się z programowaniem w Pythonie i C++. Nie zabraknie też grafiki 3D, która jest fascynująca i może rozbudzić w dziecku pasję do właśnie tej dziedziny. Dobre opanowanie grafiki 3D pozwala na pracę w branżach filmowych, związanych z grami, a nawet w medycznych! Możliwości są ogromne, dlatego poznanie podstaw już na lekcjach informatyki to świetny start. 

Jakie podręczniki do informatyki sprawdzą się w klasach 3 ponadpodstawowych? 

Choć informatyka opiera się na pracy na komputerze, to podręcznik również może być niezwykle użyteczny. Informatyka 3 to przede wszystkim mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji, które uczeń może wykorzystać w praktyce. Nie zabraknie również infografik czy zdjęć, które będą ciekawe dla dzieci. Odpowiednio skonstruowany podręcznik zachęca do sięgania po niego i do samodzielnego rozwiązywania zadań. W klasach 3 sprawdzą się: 

– “Informatyka. Podręcznik. Klasa 3. Liceum, technikum. Zakres podstawowy” Jochemczyk Wanda , Olędzka Katarzyna
– “Informatyka na czasie 3” Janusz Mazur, Paweł Perekietka, Zbigniew Talaga, Janusz Wierzbicki
– “Teraz bajty. Podręcznik do informatyki dla klasy 3 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy” Grażyna Koba